Wojciech Gawlik - trener kreatywności

12 07 2013
               Jestem trenerem i doradcą od około 10 lat. Swoją przygodę z dziedziną kreatywności i innowacyjności rozpocząłem od programu Destination Imagination. W ramach swojej pracy w tym programie miałem tę przyjemność i zaszczyt 3-krotnego reprezentowania naszego kraju w światowych finałach twórczego myślenia, które odbywały się w Knoxville w USA. W trakcie każdej mojej wizyty pełniłem inną funkcję tj.: członek zespołu, trener oraz ekspert.

               Program ten skierował mnie na rozwiązania dla “Dużych dzieci” tj. metodologie DIcor, SOQ, VIEW. Są to narzędzia, z których korzystają największe międzynarodowe korporacje i organizacje takie jak GE, HP, IBM, Oracle czy nawet Pentagon. Dzięki wielu szkoleniom, które odbyłem za oceanem stałem się jedyną osobą w Polsce, która świadczyła usługi w tym zakresie.

               Ta wiedza, pasja, zdobywane ze szkolenia na szkolenie doświadczenie oraz oczekiwania klientów zainspirowały mnie do tworzenia ciekawych gier szkoleniowych oraz całych programów szkoleniowych. Moją dewizą w trakcie tych prac były słowa Konfucjusza “Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

               Prowadziłem szkolenia, programy integracyjne oraz usługi doradcze dla: dużych korporacji międzynarodowych (m.in.: Unilever, Nivea czy Fluor), MŚP, studentów, pracowników naukowych czy urzędników. Mój sukces szkoleniowy (poza standardowymi metodami) mierzę poprzez szerokość otwartych oczu moich słuchaczy. Doprowadziło to do pewnej ewolucji w zakresie prowadzonej przeze mnie działalności szkoleniowej w kierunku tworzenia ciekawych narzędzi szkoleniowych dających możliwość otwierania oczu znacznie większej liczbie osób.